Tinkamas pakavimas

Siuntos mūsų sandėlius privalo pasiekti tinkamai supakuotos ir nepažeistos (be defektų), nes kitu atveju vežėjas neprisiima atsakomybės už transportavimo metu apgadintas siuntas bei nekompensuoja patirtų nuostolių. Būtina atsižvelgti į tai, jog siuntoms sandėliavimo bei transportavimo metu nėra užtikrinamos konkrečios temperatūros ar kitos specifinės sąlygos. 

Visos siuntos privalo turėti išorinį įpakavimą, pritaikytą pagal pakuotės turinio specifines savybes. Tinkamas siuntos įpakavimas yra toks, kai nepažeidus pakuotės neįmanoma pasiekti bei sugadinti viduje esančios prekės. Pakuotė turi apsaugoti turinį taip, kad jis nebūtų pažeidžiamas dėl spaudimo, transportavimo kartu su kitomis siuntomis bei tolimesnio administravimo. Taip pat pakuotė privalo užtikrinti, jog nebus keliamas pavojus žmonėms, kitoms siuntoms, įrenginiams, transportui ir pan. 

 

Jeigu siuntos gautos be įpakavimo, be dėžės ar yra netinkamai įpakuotos gali būti taikomas papildomas mokestis už įpakavimą.

 


SIUNTŲ PAKAVIMO REIKALAVIMAI

Standumas ir stabilumas

Pakavimui tinkamos tik naujos pakuotės: gofruoto kartono dėžės ir tūtos (prekėms, kurios yra jautrios slėgiui, smūgiams, vibracijai) bei vokai ir plastikiniai maišai (prekėms, kurios yra lanksčios bei atsparios slėgiui). 

Naudojamos dėžės turi būti standžios bei lygiais kraštais. Dėžėje privalo būti ne didesnio svorio bei tūrio prekės, nei dėžė gali atlaikyti. 

Paėmus pakuotę už jos kraštų, viduje esantis turinys turi neiškristi.

Pakavimui negalima naudoti tamprios pakavimo plėvelės, polietileninių ar popierinių maišų bei audinių. Gamyklinė pakuotė nėra tinkama transportavimui. 

Prekės ar jų dalys negali išsikišti iš pakuočių, nes išlindusios dalys gali būti sugadintos. Kelios pakuotės negali būti suklijuotos kartu.

Rekomenduojama, kad krovinys, kurio svoris viršija 30 kg, būtų supakuotas ant padėklo ar į tokią tarą, kuri leistų krovimo darbams naudoti įprastą mechanizuotą krovimo techniką (elektrokrautuvą ar hidraulinį rankinį keltuvą) ir taip padėtų išvengti bet kokių apgadinimų.

Užpildymas

Pakuočių tuščios ertmės turi būti užpildytos pakavimo medžiagomis taip, kad viduje esantys daiktai nejudėtų bei nesitrintų vieni į kitus. Pakavimui turi būti naudojamos tinkamo dydžio dėžės: ne per mažos (kuriose prekės būtų suspaustos) ir ne per didelės (kurioms reikėtų daug užpildo). 

Tarp pakuotės sienelių ir jos turinio turi būti tarpas su užpildu.

Siunčiamos dužios prekės turi būti izoliuotos viena nuo kitos bei nesiliesti į pakuotės sieneles. Tam tinka kartono pertvaros, oro burbulų plėvelė, drožlės, putplastis ir pan. 

Sandarumas

Siunčiant skysčius, jų pakuočių kamščiai turi būti su apsaugomis, kurių nenuėmus kamščiai neatsisuktų.

Kai skysčiai siunčiami metalinėje pakuotėje, kuri gali atsidaryti nuo šoninio spaudimo, tokia tara turi būti įdėta į atskirą plastiko maišelį, kuris apsaugotų kitas prekes ir siuntas nuo sugadinimo išsiliejimo atveju.

Stiprų kvapą skleidžiančios, riebios ir panašios prekės papildomai turi būti įdėtos į nepralaidų maišelį, kad neapgadintų pakuotės bei kitų siuntų.

Užklijavimas

Kartotinė dėžė privalo būti užklijuota lipnia juosta per visą apimtį bent trijose vietose. 

Užklijavimas, kaip ir pakuotė, privalo užtikrinti, kad prekės nebūtų įmanoma pasiekti nepažeidus užklijavimo.

 

TINKAMO PAKAVIMO PAVYZDŽIAI

Smulki buitinė technika ir elektronika (pvz., kompiuteriai, planšetės, televizoriai, telefonai ir pan.)

Turi būti supakuota išorinėje pakuotėje – naujoje, tvirtoje gofruoto kartono dėžėje. Gamyklinė pakuotė negali būti naudojama transportavimui. 

Jei dėžėse lieka tuščių ertmių, jos privalo būti pilnai užpildytos užpildu (pvz., popieriumi, oro burbulų plėvele, drožlėmis, putplasčiu).

Dužūs daiktai (pvz., šviestuvai, veidrodžiai, indai, stikliniai stalai ir pan.)

Turi būti siunčiami naujoje, tvirtoje gofruoto kartono dėžėje.

Jei į vieną pakuotę pakuojami keli daiktai, jie privalo būti gerai izoliuoti vienas nuo kito bei nesiliesti į pakuotės sieneles. Tam tinka kartono pertvaros, oro burbulų plėvelė, drožlės, putplastis ir pan. 

Kiekvienas daiktas turi būti apvyniotas apsaugine medžiaga (pvz., burbuline plėvele) taip, kad sudarytų bent 5 cm apsauginę erdvę. Atskirai turi būti apvyniotos atsikišusios dalys, pavyzdžiui, indų ąselės.

Dėžių tuščios ertmės privalo būti pilnai užpildytos užpildu (pvz., popieriumi, oro burbulų plėvele, drožlėmis, putplasčiu).

Skysčių stiklinėse tarose kamščiai privalo būti su apsaugomis, kurios užtikrintų, kad jie neatsisuks.

Stambesni žaislai

Privalo būti supakuoti išorinėje pakuotėje. Saugumui garantuoti tinkama tik nauja, tvirta gofruoto kartono dėže.

Tuščios dėžės ertmės privalo būti pilnai užpildytos užpildu (pvz., popieriumi, oro burbulų plėvele, drožlėmis, putplasčiu).