News

2023 y. January 18 d.

PirkEU kliento patarimai: 7 dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį apsiperkant užsienyje

Apsipirkimams užsienyje vis populiarėjant, vis daugiau lietuvių išbando šią galimybę patys. Ir nors populiariausių apsipirkimo krypčių sąraše vis dar rikiuojasi Lenkijos, Vokietijos ar JK parduotuvės, savo pirkėją atranda ir kitos šalys, tokios kaip Prancūzija, Italija, Ispanija, Portugalija ir daugybė kitų. 

Užsienio el. parduotuvėse lietuviai ieško tiek išskirtinių, Lietuvoje neparduodamų produktų, tiek pigesnių prekių pasiūlymų. Nors apsipirkimas užsienyje gali pasirodyti gana sudėtingas, bet dažnas tokius apsipirkimus išbandęs pirkėjas galėtų patvirtinti, kad visa tai yra itin paprasta! PirkEU klientas ir ilgametis apsipirkimų užsienyje entuziastas Jonas dalinasi patarimais, kaip apsipirkti Europoje lengvai, greitai ir dar daugiau sutaupyti.

 

Perku užsienyje antrą dešimtmetį. Jau seniai tai tapo gyvenimo būdu ir buities ramsčiu, todėl pabandysiu apžvelgti, ko reikia, kad pirkimai būtų sėkmingi ir nesibaigtų vienu bandymu.

 1. Prekės vežėjas. Turbūt esminė dedamoji. Pirmą kartą apie 2009 m. siunčiausi kelis kartus pigesnę prekę iš Didžiosios Britanijos. Pavyko. Vėliau dar keli nedrąsūs bandymai. Visgi pagrindinė bėda buvo kaip atsivežti pirkinį. Tuokart emigrantus aptarnavę vežėjai aptiko naują verslo nišą ir pradėjo siūlyti adreso nuomos UK paslaugą. Patogu, bet toliau vargas gaudant siuntinį, nes jokios informacijos kur jis yra, kada ir kur atvažiuos ir ar rasi laiko gaudyti kurjerį po miestą. Apie 2011 m. įvyko kokybinis šuolis, padėjęs pamatus dabartiniam paslaugos modeliui. Pristatymas iš UK ilgą laiką buvo pagrindine kryptimi. Dabar šalių daugiau, bet tik pora vežėjų turi platesnį jų sąrašą ir vieninteliai PirkEU dirba mažiau mums žinomose šalyse (tai svarbu ir apie tai žemiau). Kadangi laike esu išbandęs beveik visų vežėjų paslaugas, objektyviai – PirkEU platforma šiai dienai patogiausia ir informatyviausia.
 2. Rinkos žinojimas. Kiekviena šalis turi savą vartojimo kultūrą, gamintojus. Britanija yra gausiausia viskuo. Beveik 10 m. pirkau tik ten ir buvo šokas, kai reikėjo persijungti į kitas šalis. Yra prekių, kurių angliškuose aukcionuose šimtai variantų pasirinkimo ir jis išnyksta kitose rinkose arba pavieniai daiktai visai kitoje kainų kategorijoje. Yra stiprūs vietiniai gamintojai ir tik Čekijoje sutinkama ūkio technika, ar lenkiška kosmetika. Norite sezoninių išpardavimų? Ispaniška Zara Home galimai turės daugiau pasirinkimo geresne kaina, nei tas pats puslapis Vokietijoje. Nes ispanams Zara yra kaip mums Audimas – vietinis gamintojas. Tarptautiniai prekių ženklai taiko skirtingas kainas skirtingose šalyse ir tą pačią dieną tą patį daiktą gali nupirkti Olandijoje 100€ pigiau, nei kitur. O kad negaišti laiko ieškant, labai padeda kainų palyginimo puslapiai. Kiekviena šalis tokius turi ir vietoj ilgo naršymo, jau per 5-10 min. žinai, kurioje rinkoje ko tikėtis. Beje, yra prekių, kurios Lietuvoje pigesnės ar kainos skirtumas minimalus.
 3. Pirkimo vieta. Patogiausia naudotis didžiųjų el. parduotuvių platformų paslaugomis. Vieną kartą suvedi adresą, mokėjimo duomenis ir renkiesi. Didieji turi ir savų privalumų. Tarkim, Amazon ar Allegro siūlo nemokamo pristatymo galimybes, jei pirkimas atitinka jų sąlygas. Taip pat yra apsauga nuo nesąžiningų pardavėjų. Teko naudotis ir Paypal, ir Amazon apsaugomis negavus pirkinio. Yra ir specifikos – Nespresso Vertuo kapsules perku oficialioje Vokietijos parduotuvėje, nes kituose puslapiuose jų kaina yra bent porą kartų didesnė, o Vokietija yra artimiausia šalis, kur tokios kapsulės parduodamos.
 4. Prekės kaina. Pagrindinis nepatyrusio pirkėjo „grėblys“, ant kurio teko užlipti pirkimų pradžioje – susižavėjimas nedidele prekės kaina. Porą kartų nusivylus, išmokau skaičiuoti. Perkant užsienyje, kainą sudaro neišvengiama trejybė:
  * prekės kaina,
  * prekės pristatymas šalies viduje,
  * prekių pristatymas į Lietuvą ar iki jūsų namų durų.

  Kuo brangesnė prekė, tuo mažiau įtakos turi pristatymo kaina. Mano pirkiniai – nedideli ir dažniausiai neviršijantys 30-50€ sumos. Dažnai Vokietijos parduotuvėse pardavėjas už siuntimą prideda 5-6€,o Lenkijos parduotuvėse pardavėjas prideda 3-4€. Todėl dažnu atveju apsimoka susimokėti brangiau perkant iš Amazon ar įsidėti papildomą prekę, kad surinkti minimalų 29€ krepšelį nemokamam pristatymui (tokia sąlyga ne visoms prekėms – skaitykite aprašymus). Lenkų Amazon mažiau reiklus ir užtenka 22€ krepšelio.

  Atskira loterija yra atvežimo kainos įvertinimas. Ypač vienu kartu daugiau perkant iš Amazon. Nupirkus 5 daiktus tikiesi gauti vieną bendrą siuntą. Gali gauti 2-3 gerokai per dideles dėžes iš skirtingų sandėlių/pardavėjų. Šiuo punktu man labai patinka PirkEU tikslumas, kuomet jie apmokestina realų siuntos svorį. Yra vežėjų, kurių kaina už kilogramą mažesnė, bet kiekvieno siuntinio svorį jie suapvalina iki kilogramo. Tas labai svarbu, jei perkate nuolat ir daug.
 5. Narystės nuolaidos. Jei randate tinkamą vietą pirkimui, kuri siūlo papildomas nuolaidas registruotiems nariams ar metines narystes, verta pasiskaičiuoti naudas. Tarkim tikrai pigi Allegro Smart man kaskart sutaupo 2-3€ už pristatymą iki sandėlio. Tad turima narystė leidžia apsipirkti Lenkijoje pigiau. Dar daugiau nuolaidų suteikia Amazon Prime – greitesnis nemokamas atvežimas, tik nariams skirtos prekių nuolaidos. Jei kažką perkate kas 3 mėn., o Amazon pardavėjų kaina tinka, galima naudotis prenumeratos paslauga. Kad ir nedaug, bet susitaupo.
 6. Vertėjas. Jei nemokate kalbos, o randate reikiamą prekę Italijos ar Ispanijos Ebay aukcione, automatinio vertimo įrankis būtinas. Ne visi puslapiai automatiškai išverčia visą tekstą. Tenka kopijuoti. Tenka bendrauti su pardavėju. Rašant nesudėtingais sakiniais, pertikrinant vertimo kokybę verčiant tą patį sakinį pirmyn-atgal ar tikrinant skirtingais vertimo įrankiais, galima apsimesti vietiniu ar prastai kalbą mokančiu atvykėliu. Labai naudinga technologijų pažanga.
 7. Atsiskaitymo būdai. Mano rinkinyje Paypal, Amazon Pay, GPay, kreditinė ir debetinė kortelės. To visiškai pakanka. Yra šalies specifika, parduotuvių galimybės. Jei anglai beveik visur priima Paypal, lenkai su jais bendrauja labai retai. Tad radus prekę būtina susipažinti su sąlygomis kaip galima už ją apmokėti. Tarkim seniau veikiantys, į vietinę rinką orientuoti lenkų puslapiai nurodo tik mokėjimą pavedimu zlotais, o naujose bus įdiegtas vienas iš vietinių mokėjimų servisų – kai kurie mažesni dirba tik su vietinių bankų kortelėmis ir reikalauja autorizacijos per vietinį telefono numerį.
   

Visa tai ką aprašiau, ateina su pirkimų patirtimi (tikrai atsiras pirkėjų, kurie gali papildyti sąrašą ar praplėsti patarimais perkant konkrečioje platformoje). Nebūtina visko žinoti ir taikyti su pirmu bandymu. Gal net ir neprireiks, jei pasirinksite stambią platformą ir joje rasite visko ko jums reikia. Tiesiog bandykite. O jei ir bandyti baugu, PirkEU turi prekių nupirkimo paslaugą. Gal po vieno kito pirkinio įgausite drąsos ir užsisakysite patys. Pirmi žingsniai visada drąsesni, kai šalia patyręs pagalbininkas. PirkEU komanda tikrai verta tokio įvertinimo.

All news